Egzamin Gimnazjalny

Egzamin Gimnazjalny

Działania

do 28 września 2018

zapoznanie rodziców uczniów lub słuchaczy z możliwymi dostosowaniami warunków i form przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego

do 1 października 2018

przyjęcie od rodziców uczniów lub słuchaczy pisemnych deklaracji wyboru języka obcego na egzaminie

do 15 października 2018

przyjęcie od rodziców uczniów zaświadczeń o stanie zdrowia oraz opinii poradni psychologiczno-pedagogicznych (w przypadkach losowych również później)

do 9 listopada 2018

uzgodnienie z OKE niestandardowych dostosowań warunków oraz form przeprowadzania egzaminu

do 20 listopada 2018

poinformowanie na piśmie rodziców uczniów lub słuchaczy o przyznanych przez radę  pedagogiczną dostosowaniach

do 23 listopada 2018

przyjęcie oświadczeń rodziców uczniów lub słuchaczy o korzystaniu albo niekorzystaniu  z dostosowań wskazanych przez radę pedagogiczną

do 30 listopada 20

przekazanie do OKE wykazu uczniów przystępujących do egzaminu gimnazjalnego;

uzgodnienie z OKE zwolnień uczniów z egzaminu gimnazjalnego.

do 10 stycznia 2019

przyjęcie od rodziców uczniów lub słuchaczy informacji o zmianie języka obcego lub rezygnacji z egzaminu gimnazjalnego w języku mniejszości i przekazanie tej informacji do OKE do 15 stycznia 2019r.;

do 15 stycznia 2019r.;  przekazanie do dyrektora OKE wniosku o przeprowadzenie egzaminu gimnazjalnego w innym miejscu niż szkoła (w przypadkach losowych również później)

do 28 lutego 2019

poinformowanie uczniów oraz rodziców uczniów o warunkach przebiegu egzaminu gimnazjalnego

przyjęcie od rodziców uczniów lub słuchaczy – odpowiednio laureatów/finalistów konkursów/olimpiad – informacji o zmianie języka obcego i przekazanie tej informacji do OKE do 2 kwietnia 2019r.

do 9 kwietnia 2019

przyjęcie od uczniów zaświadczeń stwierdzających uzyskanie tytułu laureata lub finalisty konkursu/olimpiady i przekazanie informacji do OKE

10-12 kwietnia 2019

przeprowadzenie egzaminu gimnazjalnego w terminie kwietniowym (głównym – dla  zdających ze szkół dla dzieci i młodzieży)