KONKURSY PRZEDMIOTOWE I TEMATYCZNE MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY W ROKU SZKOLNYM 2020/2021.

Dobiegły końca wszystkie etapy konkursów przedmiotowych i tematycznych MKO w roku szkolnym 2020/2021.

Jak co roku, Małopolski Kurator Oświaty organizuje konkursy przedmiotowe i tematyczne, których celem jest wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania uczniów, rozwijanie umiejętności wykorzystania posiadanych wiadomości, promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli, wyłanianie najlepszych uczniów, wykazujących szczególne zainteresowanie wybraną dziedziną wiedzy i wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia w rozwiązywaniu trudnych zadań problemowych. Konkurs obejmuje i poszerza treści podstawy programowej danego przedmiotu.

Każdy konkurs przebiega trzyetapowo: etap szkolny, rejonowy i wojewódzki.

Do etapu rejonowego kwalifikują się uczniowie, którzy w etapie szkolnym uzyskują co najmniej 60% punktów, do etapu wojewódzkiego co najmniej 70% punktów z zastrzeżeniem, że organizator może podnieść ten próg, co właśnie miało miejsce w większości konkursów w tym roku. I tak na przykład, aby awansować do finału wojewódzkiego z języka polskiego, należało zdobyć 92% punktów.

Uczestnicy etapu wojewódzkiego, którzy zdobędą 50 % punktów, uzyskują tytuł finalisty, a zdobywcy 85% punktów - tytuł laureata.

Po raz kolejny nasi uczniowie przygotowywani przez nauczycieli spróbowali swoich sił w tychże konkursach. Na etapie szkolnym w konkursach uczestniczyło 94 uczniów, w etapie rejonowym reprezentowani byliśmy 16 krotnie, a w etapie wojewódzkim przez czwórkę uczniów. Największy sukces osiągnęła uczennica klasy 8b Martyna ZGŁOBIŚ, która uzyskała tytuł „Finalisty Konkursu Historycznego Małopolskiego Kuratora Oświaty” – serdecznie gratulujemy.

Wszystkim uczestnikom każdego szczebla dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły, osiągnięte sukcesy, a przede wszystkim za poszerzenie wiedzy i rozwijanie swoich umiejętności, które, mamy nadzieję, będą przydatne w przyszłości. Wierzymy, że w następnych latach kolejni nasi uczniowie będą chcieli startować w konkursach i zdobywać laury.

Słowa podziękowania i gratulacje kierujemy również do wszystkich nauczycieli, którzy pełnili funkcję opiekunów naukowych i pomagali uczniom przygotować się do konkursu, przekazując swoją wiedzę, mobilizując i wspierając w trakcie nauki.

W galerii prezentujemy wszystkich uczestników etapów rejonowych i wojewódzkich oraz nazwiska ich opiekunów naukowych.