Nasza Świetlica od września 2020 w MegaMisji

Nasza Świetlica od września 2020 w MegaMisji

.

Września 2020 roku w naszej szkole realizowany jest program edukacyjny dla świetlic szkolnych „MegaMisja”, którego organizatorem jest Fundacja Orange.

Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów.

Programem objęci są uczniowie z klasy IIa i IIIa korzystający ze świetlicy szkolnej.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają od 45 do 60 minut. Są one oparte na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z cyfrowym wynalazkiem.

Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne, tablety, które wzbogacą wyposażenie szkoły.

W  V edycji projektu „MEGA MISJI” w roku  szkolnym 2020/2021 zgłosiło swój udział ponad 350 szkół podstawowych z całej Polski. Do programu weszło 150 szkół.

MEGA MISJA  !!!!

Prezentację i film zgłoszeniowy do konkursu opracowały:

Małgorzata Wiśnicka (Lider projektu „Mega Misja”)

Paulina Obrzut