Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych

Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych

Dnia19 listopada w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego wydarzenie to miało podniosły a zarazem radosny charakter. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście - Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, nauczyciele uczący w klasach pierwszych, rodzice, rodzeństwo a nawet dziadkowie.

Czterdziestu jeden pierwszoklasistów ubranych w stroje galowe niecierpliwie oczekiwało pod opieką wychowawczyń pani Małgorzaty Mróz i pani Pauliny Obrzut na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny i złożyć uroczystą przysięgę. Swój występ rozpoczęli polonezem, potem pięknie śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Następnie pan dyrektor Robert Wadycki dokonał pasowania na ucznia przez symboliczne dotknięcie ramienia dużym ozdobnym ołówkiem. Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę. Po części oficjalnej dzieci wraz wychowawcami oraz zaproszonymi gośćmi udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom radości w zdobywaniu wiedzy, sukcesów w nauce, spotkania wspaniałych i prawdziwych przyjaciół, wytrwałości w dążeniu do celów.