Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
 Szanowni Państwo,

Z dniem 25 maja 2018 r. na terytorium Polski rozpoczęło się stosowanie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO), które reguluje zasady przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym oraz w trosce o ochronę Państwa danych osobowych przedstawiamy następującą informację, dotyczącą przetwarzania danych osobowych w Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie, 33-156 Skrzyszów 629 A:

Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie gromadzi i przetwarza dane osobowe na podstawie i w granicach przepisów prawa, w szczególności prawa oświatowego i kodeksu pracy w celu realizacji zdań statutowych.

Administratorem Danych Osobowych jest Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie.

Kuratorium co do zasady nie udostępnia danych osobowych innym odbiorcom, poza ustawowo uprawnionym lub właściwym do rozpatrzenia wnoszonych spraw.

Każdej osobie, w zakresie wynikającym z przepisów prawa, przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla realizacji spraw, a po tym okresie dla celów i przez czas oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa.

Kuratorium nie gromadzi i nie przetwarza danych osobowych w celach marketingowych oraz zautomatyzowanego przetwarzania w celu profilowania osób.

W przypadku wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych, każda osoba może zwrócić się do Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie z prośbą o udzielenie informacji. Niezależnie, każdemu przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Punkt informacyjny dotyczący danych osobowych znajduje się w siedzibie Kuratorium. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pocztą elektroniczną:iod@skrzyszow.okay.pl lub listownie pocztą tradycyjną.

 

Artykuły

"Szkoła pamięta"

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano Super User

"Szkoła pamięta" 

Więcej zdjęć w galerii-zobacz...

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoła pamięta" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym celem inicjatywy jest upamiętnienie ważnych postaci oraz wydarzeń dla społeczności lokalnej. W ramach akcji, dnia 25 października uczniowie klasy VII wybrali się do Miejsca Pamięci Narodowej znajdującego się w „Kruku”, by pomodlić się za 53 ofiary terroru hitlerowskiego, które rozstrzelano w tym miejscu w latach 1939 – 1945.  

Wśród zamordowanych była Stefania Hanausek, niezłomna i odważna do ostatniej minuty swego młodego życia, które złożyła w ofierze Ojczyźnie. Uczniowie przypomnieli sobie tragiczne wydarzenia z czasów II wojny światowej, zapalili znicze i złożyli kwiaty.

Należy wspomnieć, że młodzież klas ósmych odwiedza i porządkuje miejsca pamięci znajdujące się w naszej miejscowości nie tylko podczas takich akcji, ale przez cały rok szkolny. Działania prowadzone w ramach przedsiewzięcia „Szkoła pamięta” będą służyły uwrażliwieniu młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach i zgłębieniu historii naszych małych ojczyzn.

 

 

2014 Szkołą Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie.
Powered by Joomla 1.7 Templates