Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

„Będę uczył się z przeszłości, żył teraźniejszością i ufnie patrzył w przyszłość”

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęła się o godzinie 8.00 mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława w Skrzyszowie. Wszystkich zebranych powitał ks. Krzysztof Kutek, który modlił się o dobre i owocne przeżycie tego roku szkolnego, a ks. proboszcz Zdzisław Gniewek wygłosił kazanie. Zwrócił w nim uwagę na wartość czasu oraz na fakt, że to od nas zależy wykorzystanie tego daru danego nam od Boga. Po mszy świętej uczniowie przemaszerowali do budynku szkolnego, tam akademię otworzyła nowa przewodnicząca szkoły – Gabriela Janas – uczennica klasy VIII. Po odśpiewaniu hymnu państwowego w obecności sztandaru szkolnego, głos zabrał dyrektor szkoły pan Robert Wadycki, który gorąco powitał wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. W swoim przemówieniu nawiązał do szczególnej, bo już 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 39 rocznicy podpisania porozumień sierpniowych. Podkreślił, że te wydarzenia bardzo mocno wpisały się w historię naszej ojczyzny i świata, dlatego nie wolno nam o nich zapomnieć. Dzięki patriotycznej postawie naszych przodków dziś żyjemy w wolnej Polsce, naszym zadaniem jest szanować tę wolność i umiejętnie odróżniać patriotyzm od nacjonalizmu. Pan dyrektor podkreślił ogromną rolę rodziców w wychowaniu dzieci i młodzieży, zapewnił, że ze strony szkoły mogą oni liczyć na wsparcie, życzył satysfakcji i dobrej współpracy ze szkołą. Następnie pan dyrektor zwrócił się do uczniów, przypomniał, jak dziś ważne jest wykształcenie, mówił o obowiązkach i pracy nad rozwijaniem zdolności i pasji. Szczególnie gorąco powitał uczniów klas I i ich rodziców oraz nowych uczniów, którzy dołączyli do innych klas w naszej szkole. Zapewnił, że dokonali dobrego wyboru i życzył wszystkim sukcesów i zadowolenia. Po wystąpieniu pana dyrektora rozpoczęła się część artystyczna. Program przygotowali uczniowie klasy IIIa i IIIb pod opieką pani Małgorzaty Madei oraz pani Ewy Słobody. Optymistyczne wiersze i wesołe piosenki wprowadziły wszystkich w radosny nastrój, dzięki temu wszyscy z uśmiechem rozpoczęli nowy rok szkolny. Wymowną, symboliczną dekorację przygotowała pani Klaudia Reiskittel. Pan dyrektor podziękował za przygotowanie uroczystej akademii, a na koniec przypomniał o bezpieczeństwie w szkole oraz w drodze do i ze szkoły. Życząc wszystkim wysokich wyników w nauce, zwrócił uwagę na wzajemny szacunek, aby praca i nauka odbywała się w miłej serdecznej atmosferze. Po zakończeniu oficjalnej części uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.