Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
 Szanowni Państwo,

Z dniem 25 maja 2018 r. na terytorium Polski rozpoczęło się stosowanie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO), które reguluje zasady przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym oraz w trosce o ochronę Państwa danych osobowych przedstawiamy następującą informację, dotyczącą przetwarzania danych osobowych w Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie, 33-156 Skrzyszów 629 A:

Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie gromadzi i przetwarza dane osobowe na podstawie i w granicach przepisów prawa, w szczególności prawa oświatowego i kodeksu pracy w celu realizacji zdań statutowych.

Administratorem Danych Osobowych jest Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie.

Kuratorium co do zasady nie udostępnia danych osobowych innym odbiorcom, poza ustawowo uprawnionym lub właściwym do rozpatrzenia wnoszonych spraw.

Każdej osobie, w zakresie wynikającym z przepisów prawa, przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla realizacji spraw, a po tym okresie dla celów i przez czas oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa.

Kuratorium nie gromadzi i nie przetwarza danych osobowych w celach marketingowych oraz zautomatyzowanego przetwarzania w celu profilowania osób.

W przypadku wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych, każda osoba może zwrócić się do Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie z prośbą o udzielenie informacji. Niezależnie, każdemu przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Punkt informacyjny dotyczący danych osobowych znajduje się w siedzibie Kuratorium. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pocztą elektroniczną:iod@skrzyszow.okay.pl lub listownie pocztą tradycyjną.

 

Artykuły

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

Drukuj
Opublikowano

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

Zobacz galerię....

Dnia 29 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Dnia Flagi i Kwietnia Miesiąca Pamięci Narodowej.

Akademia rozpoczęła się od przypomnienia przez uczniów kl. VI a i VI b ważnych wydarzeń z historii Polski.

Najbardziej doniosłą częścią spotkania były wspomnienia naszego Gościa, Pani Elżbiety Stepskiej –Kot.

Pani Elżbieta Stepska-Kot od lat przypomina słowem mówionym i pisanym o losach ludzi, którzy doświadczyli traumy Golgoty Wschodu. Nauczycielka i była dyrektor szkoły w Skrzyszowie, wielka patriotka, naznaczona brzemieniem tragicznej przeszłości, a jednocześnie osoba pełna pogody ducha, pedagog oddany bezwarunkowo swojemu zawodowemu powołaniu. Jej ojciec, policjant, został aresztowany przez Sowietów i zamordowany w Twerze. Jako dziecko została wywieziona z matką i siostrą do Kazachstanu, gdzie przeżyła sześć bardzo ciężkich lat. Do Polski wróciła w 1946 roku.

  Wzruszające wspomnienia Pani Elżbiety Stepskiej-Kot z pewnością głęboko zapadły w serca naszej społeczności szkolnej, czego dowodem były łzy w oczach uczestników spotkania.

   Wprowadzenie do wspomnień naszego Gościa uczniowie przygotowali pod opieką Pani Barbary Kluzy, Pani Pauliny Obrzut i Pani Jolanty Gaweł. Halę sportową, na której odbyło się spotkanie odświętnie udekorowały Pani Marzena Wojtal i Pani Klaudia Reiskittel.

   Na zakończenie Pan dyrektor podziękował Pani Elżbiecie Stepskiej-Kot za przybycie i przybliżenie przeżyć z pobytu w Kazachstanie oraz tym, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości.

2014 Szkołą Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie.
Powered by Joomla 1.7 Templates