Gala finałowa konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1948. W walce o Wolną Polskę”.

Kategoria: Archiwum 2018/2019

Zobacz galerię..

Dnia 26 kwietnia 2019 r. w sali konferencyjnej Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom i finalistom etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznym im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1948. W walce o Wolną Polskę”, organizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.

Miło nam poinformować, że w gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie. Tytuł laureata otrzymał Kacper Siedlik – uczeń klasy 8b. Tytuł finalisty uzyskały: Gabriela Kawa – uczennica 8b oraz Karolina Bednarz z klasy 8a.

Uczniom, którym przyznano tytuł laureata lub finalisty tego konkursu przysługuje wpis na świadectwie w części dotyczącej szczególnych osiągnięć ucznia oraz dodatkowe punkty podczas rekrutacji do wybranej szkoły ponadpodstawowej województwa małopolskiego.

Uczniów do konkursu przygotowała Pani Maria Kozioł.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w rozwijaniu pasji oraz talentów.