Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
 Szanowni Państwo,

Z dniem 25 maja 2018 r. na terytorium Polski rozpoczęło się stosowanie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO), które reguluje zasady przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym oraz w trosce o ochronę Państwa danych osobowych przedstawiamy następującą informację, dotyczącą przetwarzania danych osobowych w Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie, 33-156 Skrzyszów 629 A:

Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie gromadzi i przetwarza dane osobowe na podstawie i w granicach przepisów prawa, w szczególności prawa oświatowego i kodeksu pracy w celu realizacji zdań statutowych.

Administratorem Danych Osobowych jest Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie.

Kuratorium co do zasady nie udostępnia danych osobowych innym odbiorcom, poza ustawowo uprawnionym lub właściwym do rozpatrzenia wnoszonych spraw.

Każdej osobie, w zakresie wynikającym z przepisów prawa, przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla realizacji spraw, a po tym okresie dla celów i przez czas oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa.

Kuratorium nie gromadzi i nie przetwarza danych osobowych w celach marketingowych oraz zautomatyzowanego przetwarzania w celu profilowania osób.

W przypadku wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych, każda osoba może zwrócić się do Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie z prośbą o udzielenie informacji. Niezależnie, każdemu przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Punkt informacyjny dotyczący danych osobowych znajduje się w siedzibie Kuratorium. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pocztą elektroniczną:iod@skrzyszow.okay.pl lub listownie pocztą tradycyjną.

 

Artykuły

„Opowiedz mi, Babciu, jak to było dawniej”

Drukuj
Kategoria: Archiwum 2018/2019
Opublikowano Super User

 

 „Opowiedz mi, Babciu, jak to było dawniej”  

Zobacz galerię..

   „Opowiedz mi, Babciu, jak to było dawniej” to tytuł najnowszego tomiku wspomnień i wierszy pani Elżbiety Stepskiej-Kot, mieszkanki Skrzyszowa, nauczycielki i byłej dyrektor tutejszej szkoły. Z okazji wydania książki, 4.04.2019 roku w Szkole Podstawowej nr1 im. Jana Pawła II, odbyło się niezwykle wzruszające spotkanie z autorką, podczas którego pani Elżbieta opowiedziała zaproszonym gościom o swojej życiowej tułaczce.Będąc dzieckiem została wraz z matką i starszą siostrą wywieziona na Syberię, do Kazachstanu. Tam przeżyła sześć bardzo ciężkich lat. Pół roku wcześniej aresztowano jej ojca, który był policjantem II RP, został on wywieziony do obozu w Ostaszkowie i zamordowany w Twerze. Pani Elżbieta wróciła do Polski w 1946 roku.

 

Od tego czasu w sposób niezwykle wymowny i piękny, pokazuje swoim życiem, co znaczy być patriotą, dobrym nauczycielem, wzorową żoną i matką, kochającą babcią. Pisze wiersze, wspomnienia, bierze udział w lekcjach żywej historii, opowiadając dzieciom i młodzieży szkolnej o tym, co przeżyła. Będąc na emeryturze poświęciła się pracy społecznej. Spotkania z panią Elżbietą są zawsze dla wszystkich uczestników niezwykłym przeżyciem. Ponieważ ostatni tomik jej wspomnień poświęcony został koleżankom i kolegom z ławy szkolnej, byli oni obecni na tej uroczystości, co bardzo wzruszyło panią Elżbietę. Wiersze zamieszczone w książeczce autorka zadedykowała swoim dzieciom: Elżbiecie i Grzegorzowi oraz wnuczkom. Spotkanie miało piękną oprawę artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Młodzież przygotowała recytację utworów wybranych z premierowego tomiku wierszy, przeplecionych nostalgicznymi i patriotycznymi piosenkami w wykonaniu naszych solistek. A wszystko to na tle pięknych tonów skrzypiec i gitary. Tę część spotkania przygotowali nasi nauczyciele: p.Romualda Gac i p. Michał Czernecki. Wymowną dekorację opracowała p. M. Wojtal. Na spotkaniu było wiele serdecznych słów podziękowania, m.in. od p. wójta Marcina Kiwiora, dyrektora naszej szkoły p. Roberta Wadyckiego wraz z nauczycielami, od młodzieży i zaproszonych gości. Każdy otrzymał na pamiątkę tomik wierszy i wspomnień p. Elżbiety wraz z autografem. Uroczystość zakończyła się bardzo miłym spotkaniem przy ciasteczku i herbatce.

2014 Szkołą Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie.
Powered by Joomla 1.7 Templates