Zmagania sportowe o Puchar Przechodni Biskupa Tarnowskiego.

Zmagania sportowe o Puchar Przechodni Biskupa Tarnowskiego.

Zobacz galerię....

1 kwietnia 2019 roku uczniowie szkół noszących imię Jana Pawła II z Diecezji Tarnowskiej zjawili się w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie, aby uczestniczyć w corocznych zmaganiach sportowych o Puchar Przechodni Biskupa Tarnowskiego.

W tegorocznej edycji uczestniczyło prawie 200 zawodników, którzy rywalizowali w piłce siatkowej chłopców. Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał ks. dziekan Zdzisław Gniewek oraz dyrektor szkoły Robert Wadycki.

Rozgrywki zostały przeprowadzone w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie klas gimnazjalnych oraz uczniowie szkół średnich. Turniej przebiegał w miłej atmosferze, była to również doskonała okazja do promocji sportu jak również do integracji młodzieży ze Szkół Jana Pawła II. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair–play w jakim rozgrywane były zawody. Tak jak co roku swoją obecnością zaszczycił nas ks. biskup Wiesław Lechowicz, który wręczył nagrody wszystkim startującym zespołom i najlepszym zawodnikom. Puchary wręczali również ks. dziekan Zdzisław Gniewek, ks. prałat Czesław Paszyński – asystent diecezjalny Rodziny Szkół Jana Pawła II, oraz Wójt Gminy Skrzyszów – Marcin Kiwior.

Klasyfikacja Turnieju:

Szkoły Podstawowe:

1 m-ce: SP nr 21 Nowy Sącz

2 m-ce: SP Nowe Żukowice

3 m-ce: SP Męcina

4 m-ce: SP nr 1 Skrzyszów

5-7 m-ce: SP Łososina Dolna, SP Gołkowice, SP Gnojnik

Klasy Gimnazjalne:

1 m-ce: Gimnazjum Łososina Dolna

2 m-ce: Gimnazjum Nr 1 Męcina

3 m-ce: Gimnazjum Skrzyszów

4 m-ce: Gimnazjum nr 10 Tarnów

5 m-ce: Gimnazjum Gołkowice

Szkoły średnie:

1 m-ce: ZSOiZ Gromnik

2 m-ce: IV LO Tarnów

3 m-ce: ZSP Krynica Zdrój

Nagrody dla najlepszego zawodnika otrzymali:

Szkoła Podstawowa: Oskar RAMS

Klasy gimnazjalne: Dawid CIEPIELA

Szkoły średnie: Mikołaj KOŁODZIEJCZYK

Serdecznie gratulujemy wszystkimi uczestnikom i ich opiekunom, życzymy dalszych sukcesów. Serdeczne słowa podziękowania składamy wszystkim którzy przyczynili się do przeprowadzenia tego turnieju: Panu Wójtowi Marcinowi Kiwiorowi, Panu Tadeuszowi Wrześniakowi, Radzie Rodziców, Panu Stanisławowi Tyrka, Panu Tomaszowi Nazimek, Panu Jackowi Nowakowi, Państwu Anecie i Krzysztofowi Galus, Panu Tomaszowi Tarczoń, Panu Zbigniewowi Sroka oraz Panu Adamowi Flaga.

Za wzorowe przeprowadzenie turnieju składamy serdeczne podziękowania nauczycielom wf Paniom Agacie Kuca i Ricie Pasiecznik i Panu Rafałowi Łabuzowi, ks. Krzysztofowi Kutkowi i ks. Sylwestrowi Miciniakowi, Pani Marzenie Wojtal oraz pracownikom administracji i obsługi, pracownikom kuchni za pomoc i właściwe ugoszczenie sportowców i ich opiekunów.