ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Zobacz galerię...

Dnia 6 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Skrzyszów: P. Marcin Kiwior, Dyrektor Szkoły: p. Robert Wadycki, Wicedyrektor p. Małgorzata Mróz, nauczyciele , wychowawcy klas pierwszych, rodzice i oczywiście pierwszoklasiści. Dzieci przedstawiły program artystyczny opracowany przez p. Marię Janas i p. Lucynę Barszcz.

Uroczystość Całą uroczystość wspaniale poprowadziły uczennice klasy VII b i VIa. Pamiętając o szczególnej, bo setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie klas I rozpoczęli występ krokiem Poloneza, a następnie zaprezentowali umiejętności wokalne i recytatorskie.

Pięknie zaśpiewane piosenki, orkiestra, tańce, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu rodziców. Niespodziewanie na imprezie pojawiła się wróżka – oczywiście ta Dobra, która uratowała dzieci przed złą wróżką i zaproponowała egzamin. Uczniowie odwiedzili krainę śpiewu, tańca, liter, liczb, miłości, pracy i obowiązków oraz wiedzy. Dzieci znakomicie wykonały wszystkie zadania, otrzymały klucze do krain, więc zła wróżka ostatecznie ustąpiła i zgodziła się na uroczyste pasowanie. Ślubowanie poprzedziło wystąpienie p. wicedyrektor Małgorzaty Mróz, która życzyła najmłodszym wielu sukcesów w edukacji szkolnej. Na komendę „do ślubowania” przejęci powagą sytuacji pierwszoklasiści wyciągnęli i skierowali w stronę sztandaru dwa palce, powtarzając słowa przysięgi. Jej dopełnieniem było pasowanie każdego pierwszoklasisty przez p. Dyrektora i p. Dyrektor na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie. Nie obeszło się bez dyplomów i upominków, z których uczniowie byli bardzo zadowoleni. Po części oficjalnej rodzice zaprosili przybyłych gości na szkolną stołówkę, na słodki poczęstunku.