Świętowanie „Dnia dla Niepodległej”

Świętowanie „Dnia dla Niepodległej”

Zobacz galerię

W dniu 9 listopada nasza szkoła przyłączyła się do Świętowania „Dnia dla Niepodległej” który został zainicjowany przez Panią Annę Zalewska Ministra Edukacji Narodowej. Cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły kilka minut przed godziną jedenastą zebrała się w hali sportowej, aby uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji.

Pan dyrektor powitał wszystkich zgromadzonych i w krótkim przemówieniu mówił o wielkim znaczeniu hymnu narodowego, o szacunku jakim powinniśmy obdarzać symbole narodowe i o dumie jaka powinna być w każdym z nas z racji tego, że jesteśmy Polakami, synami i córkami narodu, który ma tak piękną historię. Następnie wręczono nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursie plastycznym pod hasłem „Niepodległa” oraz w konkursie heraldycznym. Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy zaśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Pięknie rozpoczęliśmy świętowanie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej szkole i w naszej gminie, a kumulacją tych obchodów będą uroczystości w dniu 11 listopada na które wszystkich serdecznie zapraszamy.