Wycieczka do Londynu

Więcej zdjęć w galerii-zobacz... Wszystko zaczyna się od marzeń .Tak właśnie zaczęła się nasza przygoda z wyjazdem do Londynu. Dzięki akcji „Spełniamy Marzenia” mieliśmy okazję zwiedzić dostojną stolicę dawnego imperium, w której historia zderza się z nowoczesnością ,a sztywne rygory tradycji ze swobodą i ekstrawagancją .Pełen historycznych zabytków, muzeów, galerii sztuk i rozległych parków zachwyca i przyciąga wielu turystów każdego roku.

W tej pełnej przygód i wielu niezapomnianych przeżyć wyprawie wzięło udział 12 uczniów z klasy Va z opiekunami p. Moniką Brożek , p .Urszulą Hajduk – Budzik , p. Andrzejem Rola oraz 3 rodzicami.

„Zbliża się godzina 8.00 .Na lotnisku Kraków- Balice dnia 5 czerwca zbiera się nasza grupa. Wszyscy jesteśmy pełni obaw ,bowiem niewielu z nas leciało wcześniej samolotem. Po 2 godzinach byliśmy już na lotnisku w Wielkiej Brytanii. Jak się okazało nie było to takie straszne. Musieliśmy na chwile wstrzymać oddech przy starcie i lądowaniu i trochę bolały nas uszy.”

Kamila Kalita kl. Va

„Mieszkaliśmy w małym domku w spokojnej dzielnicy ,gdzie z okna mieliśmy widok na słynny stadion Wembley. Mieliśmy też okazję posłuchać na żywo słynnego zespołu One Direction który w tych dniach miał tam koncert.”

Aleksandra Ciurej kl.Va

„Dniem pełnym atrakcji dla każdego z nas okazała się sobota. Był to dzień zwiedzania słynnego Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaunds. Mogliśmy zrobić sobie zdjęcia z różnymi słynnymi aktorami , sportowcami ,piosenkarzami i politykami . Wszystkie figury wyglądały jak żywe.”

Zuzanna Zięba kl.Va

„Piękną panoramę Londynu podziwialiśmy z London Eye –słynnej karuzeli widokowej. Mogliśmy zobaczyć z bliska słynny zegar Big Ben i Parlament Brytyjski.”

Emilia Czuba kl. Va

„Wizyta w Muzeum Historii Naturalnej była dla nas niezapomnianą lekcją przyrody. Mogliśmy podziwiać szkielety dinozaurów i oglądać eksponaty zwierząt w naturalnych wielkościach. Niezapomnianą atrakcją był spacer po wirującym globie i sztucznym wulkanie oraz trzęsienie ziemi. ”

Gabriela Dziurawiec kl. Va

„Swoje umiejętności językowe sprawdzaliśmy zamawiając samodzielnie jedzenie w Mcdonaldzie .Nikt nie był głodny , wszyscy dali rade.”

Wiktoria Siedlik kl.Va

„W Muzeum Nauki i Techniki podziwialiśmy przełomowe wynalazki w historii dziejów :silniki parowe ,lokomotywy, najstarsze komputery i słynny Apollo 10 , na którego pokładzie amerykańscy astronauci okrążyli Księżyc.”

Filip Korus kl. Va

„Mogłem poczuć się jak prawdziwy piłkarz zwiedzając stadion piłkarski Arsenal oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie jako prezes tego klubu.”

Krystian Bieda kl. Va

„Miałam okazję zwiedzać najsłynniejszą angielska twierdzę Tower of London. Według legendy, każdy kto do niej trafił nie mógł już z niej uciec. Największe wrażenie zrobiły na mnie kolekcje klejnotów oraz insygnia koronacyjne. Chłopców zainteresowały liczne ekspozycje broni i zbroi.”

Justyna Brzozowska kl.Va

„Bardzo ciekawa była wizyta w Londyńskim Oceanarium . Niektórzy z nas stanęli oko w oko z rekinem lub podziwiali prawdziwe pingwiny.”

Julia Kozioł kl . Va

„Miałam możliwość przejść po słynnym moście Tower Bridge ,zachwycić się Dokami Św. Katarzyny i zrobić zakupy na słynnej ulicy Oxford Street ,gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Od markowych ubrań do tanich pamiątek i upominków.”

Emilia Januś kl. Va

„Wycieczka do Londynu była wspaniała ,jeszcze nigdy na takiej nie byłam. Będę ja pamiętała do końca życia. Nigdy, na żadnej wycieczce tyle się nie nauczyłam, cała historia wielkiej Brytanii, przeróżne atrakcje : London Eye, Madam Tussaunds i Oceanarium – to wszystko było fascynujące.”

Zuzanna Kozioł kl.Va

2014 Wycieczka do Londynu.