„Zielona Szkoła” w Jastrzębiej Górze nad Morzem Bałtyckim

Zobacz więcej zdjęć......

Uczniowie klas IVb, VIa, VIb oraz kilkoro przedszkolaków uczestniczyli wraz z rodzicami i nauczycielami w wyjeździe na „zieloną szkołę” w dniach od 3.06. do 8.06.2013 roku. Podczas pobytu zwiedzono najciekawsze zakątki pobrzeża. Uczestnicy mieli niezwykłą okazję podziwiania wspaniałej architektury, zabytków i innych atrakcji w Gdańsku, Sopocie, Helu, Gdyni, Władysławowie, Łebie, Malborku oraz Jastrzębiej Górze.

Dużą atrakcją okazał się rejs statkiem z Helu do Gdyni. Uczniowie mieli przyjemność odbyć spacer po „dnie oceanu” w Ocean Park we Władysławowie. Obserwowali foki szare podczas karmienia w Fokarium na Helu. Zwiedzili z przewodnikiem Westerplatte i Stare Miasto w Gdańsku. Duże wrażenie wywołał pobyt na stadionie PGE Arena w Gdańsku i Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.

W trakcie pobytu oprócz licznych atrakcji turystycznych zostały przeprowadzone konkursy z nagrodami na najpiękniejszą budowlę z piasku, najciekawszy dzienniczek z pobytu oraz konkurs wiedzy. Wybrano też Miss i Mistera „zielonej szkoły”. W ośrodku wypoczynkowym odbyła się również dyskoteka oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Uczniowie mieli również niecodzienną okazję do skorzystania z kąpieli w morzu.

Podczas pobytu nad morzem dopisywała nam niemal codziennie słoneczna pogoda, więc wszyscy wrócili do domów z piękną opalenizną, naładowani pozytywnymi emocjami i cudownymi wspomnieniami. Uczestnicy nawdychali się jodu, poznali się lepiej i wypoczęli. To był naprawdę świetny wyjazd, w trakcie którego uczniowie pogłębili swoją wiedzę.

Wyjazd finansowany był głównie przez rodziców, oprócz tego uczestnicy ,,zielonej szkoły” otrzymali pomoc od sponsorów, którymi byli: Państwo Małgorzata i Sławomir Mądel, Państwo Jagoda i Dariusz Kowalscy, Państwo Maria i Krzysztof Kowalscy, Państwo Lucyna i Józef Gajek oraz rodzice jednego ucznia z klasy VIb. Pobyt dofinansowała również Rada Rodziców przy ZSP nr 1 i G w Skrzyszowie.

2014 „Zielona Szkoła” w Jastrzębiej Górze nad Morzem Bałtyckim.