V Powiatowy Konkurs Przysłów Niemieckich

14 czerwca w Zespole Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II i Gimnazjum w Skrzyszowie odbył się

V Powiatowy Konkurs Przysłów Niemieckich

pod hasłem „SPRICHWORT, WAHRWORT - znam 100 przysłów niemieckich”.

Do udziału zgłosili się uczniowie gimnazjów w: Zakliczynie, Woli Rzędzińskiej, Karwodrzy, Ryglicach, Gromniku, Tuchowie, Szynwałdzie, Pogórskiej Woli i Skrzyszowie, wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Wszyscy uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością 100 przysłów w języku niemieckim i polskim. Po powitaniu przybyłych przez dyrektora szkoły mgr Roberta Wadyckiego uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu konkursowego. Składał się on z ośmiu zadań różnego typu. Po ocenieniu prac komisja w składzie: Marzena Wojtal, Monika Szatko oraz Anna Czyż wyłoniła zwycięzców:

I miejsce Joanna Jasiak - Skrzyszów

II miejsce Aleksandra Wrońska – Wola Rzędzińska

Beata Słota - Ryglice

III miejsce Magdalena Kras – Gromnik

Wyróżnienie Agnieszka Zegar - Szynwałd

Nagrody dla laureatów i uczestników ufundowane zostały przez Goethe – Institut w Krakowie.

Nauczyciele, którzy przygotowywali swoich podopiecznych do konkursu, otrzymali podziękowania z rąk dyrektora szkoły.

Uczniom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach w przyszłym roku szkolnym.

2014 V Powiatowy Konkurs Przysłów Niemieckich .