XII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II

Już po raz dwunasty uczniowie ze szkół Gminy Skrzyszów spotkali się w Zespole Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II i Gimnazjum w Skrzyszowie aby stanąć w szranki konkursu recytatorskiego jak również wspominać postać największego z Polaków patrona naszej szkoły Jana Pawła II.

W zmaganiach wzięło udział 15. uczestników, wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych. Startujący prezentowali utwór autorstwa Jana Pawła II lub utwór który odnosił się w swojej treści do Jego osoby. Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych – dla uczniów gimnazjum, szkół podstawowych – klas 4 - 6 i szkół podstawowych – klasy 1 - 3.

Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły – mgr Robert Wadycki powitaniem gości, po czym wszyscy uczestnicy konkursu przedstawili własną interpretację utworów Ojca Świętego Jana Pawła II. Komisja w składzie: Lucyna Lasko, Elżbieta Smoła, Urszula Zydroń i Danuta Zając wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Wyniki konkursu prezentują się następująco:

Szkoła Podstawowa klasy 1 - 3

I miejsce - Kacper Siedlik, ZSP1iG Skrzyszów,

II miejsce - Wiktoria Januszek, SP Ładna,

III miejsce - Patrycja Stańczyk, ZSP1iG Szynwałd,

- Kacper Tuman, SP 2 Skrzyszów.

Szkoła Podstawowa klasy 4 6

I miejsce – Karolina Lebryk, ZSP1iG Szynwałd,

II miejsce – Wiktoria Więcek, ZSP1iG Skrzyszów,

III miejsce –Mikołaj Podkowa, SP 2 Skrzyszów,

Wyróżnienie – Monika Michałek, SP Ładna

I miejsce – Karolina Kozioł, ZSP1iG Szynwałd,

II miejsce – Szymon Siedlik, ZSP1iG Skrzyszów,

III miejsce – Laura Sobarnia, ZSP1iG Skrzyszów.

Wszyscy uczestnicy konkursu doskonalili swoje umiejętności recytatorskie pod okiem nauczycieli przygotowujących ich do występu. Pedagodzy, którzy przyczynili się do popularyzacji trudnej poezji Ojca Świętego wśród dzieci i młodzieży a także pomogli w wyborze tekstów, otrzymali podziękowania z rąk dyrektora szkoły.

Na zakończenie pan dyrektor mgr Robert Wadycki podziękował nauczycielom za pracę w komisji oraz Pani Barbarze Rymek za organizację konkursu. Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz pogratulował sukcesów i w imieniu organizatora zaprosił do udziału w przyszłym roku.

2014 XII Gminny Konkurs Recytatorski .