Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
 Szanowni Państwo,

Z dniem 25 maja 2018 r. na terytorium Polski rozpoczęło się stosowanie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO), które reguluje zasady przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym oraz w trosce o ochronę Państwa danych osobowych przedstawiamy następującą informację, dotyczącą przetwarzania danych osobowych w Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie, 33-156 Skrzyszów 629 A:

Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie gromadzi i przetwarza dane osobowe na podstawie i w granicach przepisów prawa, w szczególności prawa oświatowego i kodeksu pracy w celu realizacji zdań statutowych.

Administratorem Danych Osobowych jest Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie.

Kuratorium co do zasady nie udostępnia danych osobowych innym odbiorcom, poza ustawowo uprawnionym lub właściwym do rozpatrzenia wnoszonych spraw.

Każdej osobie, w zakresie wynikającym z przepisów prawa, przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie.

Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla realizacji spraw, a po tym okresie dla celów i przez czas oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa.

Kuratorium nie gromadzi i nie przetwarza danych osobowych w celach marketingowych oraz zautomatyzowanego przetwarzania w celu profilowania osób.

W przypadku wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych, każda osoba może zwrócić się do Szkołą  Podstawowanr.1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie z prośbą o udzielenie informacji. Niezależnie, każdemu przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Punkt informacyjny dotyczący danych osobowych znajduje się w siedzibie Kuratorium. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pocztą elektroniczną:iod@skrzyszow.okay.pl lub listownie pocztą tradycyjną.

 
Drukuj

„Pamięć nie dała się zgładzić”

Więcej zdjęć w galerii-zobacz...

W historii naszego narodu jest wiele momentów i sytuacji, które zapadły głęboko w nasze serca. Oświęcim i Majdanek to miejsca, które corocznie odwiedzane są przez miliony turystów. Jednak na mapie naszego kraju znajdziemy wiele innych miejsc z setkami bezimiennych grobów oraz krzyży. Stanowią one swoisty symbol ludzi, których jedyną winą była walka w obronie ojczyzny. Dlatego też ludzie z początku XXI wieku powinni odpłacić im pamięcią będącą spoiwem ludzkiej wspólnoty.

W kwietniu będącym – Miesiącem Pamięci Narodowej na hali sportowej naszej szkoły odbyła się akademia zatytułowana „Pamięć nie dała się zgładzić”. Została ona przygotowana przez uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum pod kierunkiem: pani Moniki Gdowskiej i pani Marty Szostek. Głównym jej celem było przybliżenie młodzieży odległych wydarzeń historycznych „pisanych krwią i cierpieniem”. Występy uczniów odbywały się na tle symbolicznej dekoracji przygotowanej przez: panią Klaudię Reiskittel i pana Grzegorza Mikuszeskiego. Ponadto towarzyszyły im występy chóru szkolnego i jego solistek pod kierunkiem pana Michała Czarneckiego. Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły, Pan Robert Wadycki, który na wstępie podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie programu artystycznego. Podkreślił przy tym , że przez naszą pamięć możemy oddać cześć tym, którzy ginąc ofiarowali nam siebie.

 

I długo by jeszcze mówić i długo by jeszcze wspominać,

Zły los skąpił wam szczęścia ujrzeć Kraj Ojczysty

Żegnajcie! – niech Bóg da Wam pokój wiekuisty

I cudne sny o Polsce do której tak tęsknicie….

 

2014 „Pamięć nie dała się zgładzić”.
Powered by Joomla 1.7 Templates